AKTUÁLNE CESTOVNÉ OBMEDZENIA ANGLOFÓNNYCH KRAJÍN 

ANGLICKO, ÍRSKO, ŠKÓTSKO:
• Pri vstupe sa musíte preukázať negatívnym PCR testom a vyplniť formulár na lokalizovanie cestujúcich. Nasleduje 10-dňová karanténa.
• Pri príchode z vysoko rizikových krajín (vrátane Slovenska) budete musieť absolvovať karanténu vo vládou určených hoteloch v cene 2 000 eur na osobu.
• Za nedodržanie karanténnych pravidiel môže byť uložená pokuta do výšky 11 450 EUR.
krajiny. 
• Karanténu v štátom určených hoteloch v Írsku si musíte zarezervovať pred príletom do krajiny (vrátane zaplatenia zálohy).
• Do všetkých troch krajín musíte priletieť s negatívnym PCR testom. 

SPOJENÉ ŠTÁTY
Všetci cestujúci prichádzajúci do USA musia predložiť negatívny test nie starší ako 3 kalendárne dni pred odletom alebo dôkaz prekonaní Covidu za posledných 90 dní. Letecké spoločnosti vyžadujú doklad o negatívnom teste alebo prekonaní Covidu pred nástupom na palubu u všetkých cestujúcich vo veku od dvoch rokov.  

AUSTRÁLIA
Najmenej 72 hodín pred odletom do Austrálie musíte vyplniť Austrálske cestovné vyhlásenie. Na základe vyhlásenia austrálska vláda určí Vaše karanténne opatrenia (v príslušných hoteloch). Karanténa je povinná aj pre zaočkovaných a negatívnych. 

KANADA  
Prílet možný iba ako rodinný príslušník alebo na výnimku jedného z troch kanadských ministerstiev uvedených nahttps://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/coronavirus-covid19/travel-restrictions-exemptions.html